Чепърлинци или Чепърлянци е село в Западна България, в Община Драгоман, Софийска област.
Населението на селото е 11 души(2009г.).
Чепърлянци се намира в българската част на областта Забърдие. На около два километра в източна посока се намира река Нишава, а на два километра на запад е граничната линия със Сърбия. Някои от махалите на селото са: Белчини, Бреся, Бурелци, Болюбашини.
На няколко места в землището на селото има останки, които местните хора наричат латински.
Според местните предания селото е било разпръснато в няколко отделни махали, но след опожаряване от страна на турците е било издигнато отново на сегашното си място. Махалата Бурелци носи името си заради населилите я преселници от област Бурел.
Чепърлянци се споменава в османо-турски документи от средата на XV век. В регистър от средата на XVI век се споменава, че село Чепаринче има 17 домакинства, двама неженени жители и шест вдовици, а приходът от него възлиза на 2067 акчета.
През 1900 година селото има 279 жители, а през 1905 година - 301. По това време то е част от община Калотина и Царибродска околия.
Селото е известно със средновековната черква "Св. Георги" от XIV в. и Чепърлинския манастир "Св. Петка".
Забележителност за селото е и вековен дъб със старинен оброчен кръст в подножието му, намиращ се в източния край на селото.
Използвана литература:
1.Миятев, Кръстьо. Старинни църкви в Западна България. Известия на Българския археологически институт, т. XIII, София, 1939, с. 243-245.