Оброкът "Св. Илия" се намира западно от с. Коркина. Разположен е в най-високата част на върха Голак (916 м н. в.).
На мястото има забит в земята каменен стълб с височина от около 120 см. До него преди години е поставен метален кръст. До Първата световна война (1914-1918 г.) каменният стълб е бил висок над 2 м., но поради мерки за сигурност бил счупен на две. От намиращата се на запад Осоговска планина, камъкът давал вид на малко укрепление (оптическа измама) и за да не стане стане прицел на вражеските сили, при евентуално превземане на българските позиции, военните свършили тази работа.
Като се има предвид, че на мястото на повечето християнски култови обекти, посветени на Свети Илия, в езически времена е имало светилища, може да се приеме това правило и за тукашния оброк. Вероятно каменният стълб е принадлежал на съществувало на това място тракийско светилище. В подкрепа на тези съждения може да се посочи аналогичния случай в м. „Чукар“ край с. Чуковезер (Драгоманско), при който над тракийско светилище е издигната раннохристиянска църква, а в по-късни времена и оброк, посветен на Св. Илия. Забележително е, че и при Чуковезер се срещат същите каменни стълбове.
В случая не трябва да се пренебрегва и фактът, че местните легенди свързват оброка „Св. Илия“ с намиращото се в подножието на хълма оброчище „Гробо на Свети Илия“.