Изгрев е село в Югоизточна България. То се намира в община Царево, Област Бургас. Намира се на 5 км. югозападно от гр. Царево.
Селцето е разположено на около 5 км северозападно от най-високия връх в Северна Странджа - Папия (502 м).
В района на селото е съществувало селище още през античността, за това свидетелстват намерените в местността "Лисово" фрагменти от строителна и битова керамика, прешлени за вретено, обработени камъни и др. В околността са отбелязани и следи от рудни разработки.
В източна посока към морето има сведение за старо гробище - „еленско гробье". Могили са засвидетелствувани в местностите "Чоплаковци" и "Балиево", както и един могилен некропол в м. "Синанево" , югозападно от селото. Той се състои от около 50 малки могили, между които се намират и останките на 4 разрушени долмена.
Днешното село е сравнително ново село, първоначално е било типично колибарско. След Освобождението(1879 г.) и Преображенското въстание(1903 г.) тук се преселват българи от останалите тогава под турско робство села във вътрешността на Странджа.
След Първата световна война поради увеличение на населението в село Българи и липса на препитание , тук се заселват няколко семейства( в м. "Лисово") , като поставят началото на село Изгев, в днешния му купен(събрано на едно място) вид. След това постепенно се изселват и други семейства от Българи в Изгрев.
Селото си има съвсем нов храм - "Света великомъченица Марина", осветен през 2001 г., той е построен на мястото на полуразрушена стара черква, строена в началото на XX в.
Забележителност за селото и района представлява лековития извор - Света вода, намиращо се на около 1,5 км северозападно от селото. Непосредствено до извора има и одърче посветено на Света Марина.
Празникът на селото е в деня на Света Марина - 30 юли (стар стил), на тази дата всяка година се провежда събор, прави се "бистър" курбан.