Реброво е село в Западна България. То се намира в Община Своге, Софийска област
Село Реброво се намира в планински район по поречието на река Искър.
В една от легендите за името на с. Реброво се разказва за трима братя, които купили земи и ги поделили помежду си.По-късно тези земи станали села и взели имената на техните основатели. Реброво дошло от името на единия брат Ребро, Луко кръстил селото си Луково, а селото Батулия било кръстено на най-големия брат Батун.
Друга легенда разправя,че преди много години имало един турски султан, който обикалял българските земи и тези, които му харесвали, си поставял за цел да ги превземе.Когато минал през с. Реброво, той не харесал земите, а една жена на име Пенка. Той бил много влюбен в нея, но за негово нещастие тя не го обичала и не искала да се омъжи за него. За да я впечатли, той решил да построи нещо и построил мост, който кръстил Пенкин.До ден днешен този мост се използва от хората, преминаващи през селото, а за това как продължила любовта на султана и Пенка никой не знае.
Забележителност за селото е средновековната църква "Свето Благовещение" при местността "Селището",в самите селски гробища.Когато е била разучавана в средата на миналия век,са открити стенописи под мазилката,от тогава не е правено друго изследване на църквата.Олтарните двери на скромния иконостас са взети от почти разрушената църква "Св. Троица" в село Оградище,сега махала на с. Буковец.
Природна забележителност в местността "Кори " е извора с желязната вода.